Home

Rekolekcje Wielkopostne - online z ks. Jackiem Seredą

rekolekcje1yt rekolekcje2ytrekolekcje3yt

Ararat Armenia

"to piękno przyrody w najlepszej odsłonie, to kraj, który jako pierwszy z chrześcijaństwa uczynił religię państwową…"

ARMENIA
6 - 11 maja 2019 r.

1 DZIEŃ: 

Zbiórka uczestników na lotnisku w Warszawie o godz. 20.20, przelot samolotem do Erywania. Wylot o godz. 22.20.

2 DZIEŃ:

Przylot o godz. 03.55. Przejazd do hotelu, na szybki nocleg. Śniadanie. Wycieczka z przewodnikiem w języku polskim na wschód od stolicy do Garni (region Ararat) – zwiedzanie pogańskiej świątyni z I w. p. n.e. i ruin dawnej rezydencji letniej władców Armenii oraz łaźni. Przejazd do częściowo wykutego w skale klasztoru Geghard – Świętej Włóczni, zbudowanego z kamiennych bloków bez użycia jakiegokolwiek spoiwa. To tutaj przechowywano włócznię, którą przekłuto Ciało ukrzyżowanego Jezusa. Obecnie włócznia ta wystawiona jest w Muzeum Katedry Eczmiadzyńskiej. Od 2000 roku Klasztor Geghard znajduje się na liście dziedzictwa światowego UNESCO. Dalej kierunek jeziora Sevan. Zwiedzanie klasztoru Sevanwank pięknie wznoszącego się na półwyspie na jeziorze Sevan -największym jeziorem Armenii i całego Kaukazu, a zarazem jednym z największych wysokogórskich jezior świata. Obiadokolacja w miejscowej restauracji nad Jeziorem. Powrót do Erywania. Nocleg w Erywaniu.

3 DZIEŃ:

Śniadanie Zwiedzanie stolicy Armenii (spacer): Kaskada – niezwykłe połączenie 2780 schodów, fontann i budowli ogrodowych, Opera, Wernisaż (targ sztuki i staroci), bazar miejski, ruiny, Katedra zbudowana na 1700-lecie chrztu Armenii, Plac Republiki. Obiadokolacja. Nocleg w Erywaniu.

4 Dzień:

Po śniadaniu wyjazd do miasta Eczmiadzyn (Vagharshaapat) nazywanego Watykanem Ormian –duchowego centrum Armenii, siedziby katolikosa. Zwiedzanie najważniejszej katedry wybudowanej przez św. Grzegorza Oświeciciela oraz kościołów św. Hripsime i św. Gajane.
W drodze powrotnej do Erywania zwiedzanie ruin katedry Zwartnoc z VII w. – zrujnowanej przez trzęsienie ziemi lub przez najazd Arabów. Kompleks katedralny w Eczmiadzynie został wpisane na listę UNESCO. Obiadokolacja w miejscowej restauracji. Powrót do Erywania. Zwiedzanie Pomnika i Muzeum Ludobójstwa. Nocleg w Erywaniu.

5 DZIEŃ:

Śniadanie w hotelu. Wyjazd z hotelu do klasztoru Khor Wirap –jednego z bardziej malowniczych miejsc w Armenii, miejscu, gdzie więziony był Grzegorz Oświeciciel i skąd roztacza się najpiękniejszy widok na biblijny Ararat (5165 m n.p.m.). Przejazd do wsi Areni, w dolinie rzeki Arpa, w miejscu, gdzie zaczęła się historia winiarstwa ponad 6000 lat temu – zwiedzanie i degustacja win w miejscowej winiarni, z możliwością zakupu win i domowych wódek. Przejazd do Norawank– klasztor z XIII-XIV w. położonego w urzekającej scenerii skalnych ścian z kolorowego tufu, otaczającego go wąwozu. Powrót do Erywania. Pożegnalna obiadokolacja, krótki nocleg.

6 DZIEŃ:

Wykwaterowanie z hotelu, poranny a właściwie nocny wyjazd busem na lotnisko i wylot do Polski o godz. 04.45. Przylot do Warszawy ok. 06.30.

CENA: 1450 zł plus 280 euro (min. 20 osób). Przy mniejszej ilości uczestników Biuro ARKA zastrzega możliwość proporcjonalnego wzrostu ceny (dotyczy wpłaty w euro).

WSZYSTKO W CENIE:

-przeloty samolotem z bagażem rejestrowanym;
-zakwaterowanie w hotelach **
-korzystanie z bani (tam, gdzie jest dostępna) bez dodatkowych opłat;
-wyżywienie HB;
-bilety wstępu do zwiedzanych obiektów;
-opiekę pilota i lokalnych przewodników;

CENA NIE ZAWIERA:

-zwyczajowych napiwków;
-wyżywienia nieujętego w programie;
– napoi nie ujętych w darmowym menu restauracji;
-dopłaty do pokoju 1-os.

 Dodatkowe informacje:

– Prosimy zapoznać się z Ogólnymi warunkami uczestnictwa w Imprezach Turystycznych.
– Minimalna wymagana ilość uczestników, aby impreza turystyczna odbyła się: 20 osób.
– W terminie do 20 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej istnieje możliwość poinformowania Państwa o ewentualnym odwołaniu jej z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń.
– Informujemy o prawie do rozwiązania przez podróżnego umowy o udział w imprezie turystycznej
w każdym momencie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej z zastrzeżeniem § 5, ust. 3 i 4 Ogólnych warunków uczestnictwa w Imprezach Turystycznych.
– Informujemy o możliwości zawarcia umowy ubezpieczeniowej od kosztów rezygnacji z Imprezy
(w wariancie 100%) do 6 dni od daty zawarcia Umowy.
– Wymaganym dokumentem jest paszport ważny przez 6 miesięcy od daty powrotu.
– Kod imprezy turystycznej: ARME-2019-05

- Ks. Jarosław Sutryk - opiekun duchowy - tel. 690883888;
- Organizator - BIURO PODRÓŻY:

Diecezjalne Centrum Pielgrzymkowo-Turystyczne „ARKA”

ul. Piłsudskiego 62
08-110 Siedlce.
Otwarte: poniedziałek w godz. 9.00-17.00
wtorek-piątek w godz. 9.00-16.00
tel. stacjonarny
25 741 05 25
tel. komórkowy
882 114 244
e-mail: 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www: 
arkapielgrzymki.pl

Dyplom wdzięczności PRO MISSIO

/dyplomelektro2

Dyplom wdzięczności PRO MISSIO

/dyplomelektro1

Dyplom wdzięczności MISJE

/dyplomboromeuszki

Dyplom wdzięczności MIVA2018

/miva2018

Dyplom wdzięczności MIVA2019

/miva2019

Dyplom wdzięczności MIVA2020

/miva2020

regulamin cmentarza

adopcja

Przyrzeczenie abstynenckie

Karta wypominkowa

Adres

Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Stare Opole
(Dekanat suchożebrski)
ul. Jana Pawła II 11
08-103 Siedlce

Msze Święte

w niedzielę: 
7.30; 10.00; 12.00; 18.00

w dni powszednie:
6.30; 18.00

Ta witryna używa plików cookies do celów statystycznych oraz do zapewnienia pełnej funkcjonalności dla różnych przeglądarek i systemów operacyjnych. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk