Życie Sakramentalne

wiaraŚw. Jan Paweł II, mówił do nas: "musicie być mocni!"

*Z homilii na krakowskich Błoniach, z roku 1979:

„Musicie być mocni! Musicie być mocni tą mocą, którą daje wiara! Musicie być mocni mocą wiary! Musicie być wierni! Dziś tej mocy bardziej wam potrzeba niż w jakiejkolwiek epoce dziejów.”

*Z "Przekroczyć próg nadziei”:

„Chrystus z pewnością pragnie wiary. Pragnie jej od człowieka i pragnie jej dla człowieka. Osobom szukającym u Niego cudu mówił: »wiara cię uzdrowiła«. (…) Jezus pragnie wzbudzać w ludziach wiarę. Pragnie, ażeby odpowiadali na słowo Ojca, ale pragnie tego zawsze z poszanowaniem godności człowieka, ponieważ w szukaniu wiary już ujawnia się pewna forma wiary i spełniony jest konieczny warunek do zbawienia.”

*Z encykliki „Fides et ratio” (Wiara i rozum):

„Wiara i rozum są jak dwa skrzydła, na których duch ludzki unosi się ku kontemplacji prawdy. Sam Bóg zaszczepił w ludzkim sercu pragnienie poznania prawdy, którego ostatecznym celem jest poznanie Jego samego, aby człowiek – poznając Go i miłując – mógł dotrzeć także do pełnej prawdy o sobie.”

1. KATECHIZM KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO (stron 738!)

kk

- " Niech światło prawdziwej wiary wyzwoli ludzkość z niewiedzy i niewoli grzechu i doprowadzi ją do jedynej prawdziwej wolności (por. J 8,32), to znaczy wolności życia w Jezusie Chrystusie pod przewodnictwem Ducha Świętego, tu, na ziemi, i w Królestwie niebieskim, gdzie obdarzeni pełnią błogosławieństwa, będziemy oglądać Boga twarzą w twarz (por. 1 Kor 13,12; 2 Kor 5, 6-8)."

2. KATECHIZM DLA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA

W DIECEZJI SIEDLECKIEJ (100 pytań - 86 stron)

katechizm dla kandydatow

I. Egzamin cząstkowy WYZNANIE WIARY, pytania: 1- 25;

- do 15 grudnia 2018 r.

II. Egzamin cząstkowy SAKRAMENTY I ŻYCIE WIARĄ, pytania: 26 - 60;

III. Egzamin cząstkowy WIARA I MODLITWA, pytania: 61 - 100;

3. "Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa"

św. Hieronim

- EWANGELIA WEDŁUG ŚW. ŁUKASZA

ewlukasza

- egzamin 20 lutego 2019 r.