Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Oświadczenie Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ws. LGBT+

Pomimo wakacji, które powinny być czasem odpoczynku i refleksji nad pięknem natury stworzonej przez Boga, w kraju rozgorzały polemiki odnośnie do „ideologii LGBT” (gejów, lesbijek, osób biseksualnych i transseksualnych). Ma to zapewne związek z ofensywą środowisk LGBT+ i ze znaczącym wzrostem liczby tzw. marszów równości organizowanych w naszym kraju, a także z zaplanowanym przez niektóre samorządy wprowadzeniem po wakacjach do programów szkolnych nowego, zgodnego z założeniami tej ideologii, podejścia do edukacji seksualnej.

Osoby przynależące do środowisk tzw. mniejszości seksualnych są naszymi braćmi i siostrami, za których Chrystus oddał swoje życie i które również chce doprowadzić do zbawienia. Szacunek dla konkretnych osób nie może jednak prowadzić do akceptacji ideologii, która stawia sobie za cel przeprowadzenie rewolucji w zakresie społecznych obyczajów i międzyosobowych relacji. „Ta rewolucja w obyczajach i moralności – podkreśla papież Franciszek – często wymachuje «flagą wolności», ale w rzeczywistości przyniosła dewastację duchową i materialną niezliczonym ludzkim istotom, szczególnie najbardziej narażonym” (Watykan, 17.11.2014).

Stąd mój apel do władz samorządowych o niepodejmowanie decyzji, które – pod pozorem przeciwdziałania dyskryminacji – skrywałyby ideologię zaprzeczającą naturalnej różnicy płci i komplementarności mężczyzn i kobiet. Apeluję także do parlamentarzystów, aby oparli się dalekosiężnym planom środowisk LGBT+ polegającym na zmianie polskiego prawa na rzecz wprowadzenia tzw. „małżeństw homoseksualnych” oraz możliwości adopcji przez nie dzieci.

Fala krytyki, która dotknęła metropolitę krakowskiego, arcybiskupa i profesora, a także reakcje pracodawców wobec osób wyrażających swoją dezaprobatę wobec ideologii LGBT+, świadczą o zakorzenionym w pewnych środowiskach totalitaryzmie światopoglądowym, polegającym na usuwaniu poza sferę obszaru wolności ludzi myślących inaczej. Do wszystkich ludzi dobrej woli apeluję więc o stosowanie zasady niedyskryminacji w publicznej dyskusji nie tylko wobec zwolenników wspomnianej ideologii, ale o dopuszczenie na równych prawach do debaty także jej przeciwników.

Abp Stanisław Gądecki
Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Warszawa, 8 sierpnia 2019 r.

________________________________________________________

Oświadczenie należy odczytać w ramach ogłoszeń duszpasterskich podczas Mszy św.
celebrowanych w kościołach i kaplicach w Diecezji Siedleckiej, w niedzielę 11 sierpnia br.

 

1. We wtorek 13 sierpnia po Mszy Św. o godz. 20.00 - nabożeństwo fatimskie... - zabierzmy ze sobą lampiony!

2. W czwartek - Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny...

- W Polsce ta Uroczystość jest też zwana świętem Matki Bożej Zielnej. Na każdą Mszę św. możemy przynieść bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione...

W ten sposób dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym osiąga pełnię zbawienia Maryja – Najdojrzalszy Owoc odkupionej ludzkości. Na wzór Maryi mamy starać się być ludźmi wniebowzięcia – tymi, którzy świadomie i zdecydowanie podążają ku niebu.

3. W piątek po uroczystości Wniebowzięcia NMP. - ks. proboszcz udziela wszystkim Parafianom i Gościom przebywającym na terenie parafii dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych. Innym czynem pokutnym należy zadośćuczynić obowiązkowi wstrzemięźliwości, tego dnia...

4. Młodzież, która przyjęła sakrament bierzmowania wraz z rodzicami, dziadkami i rodzeństwem zapraszamy na pielgrzymkę dziękczynną do Kodnia, Pratulina i Nepli w czwartek 29 sierpnia...

5. Diecezjalna Pielgrzymka KŻR do Leśnej Podl. odbędzie się w sobotę 31 sierpnia - zachęcamy członków KŻR - do udziału, zapisy w kancelarii;

6. Przypominamy również o pielgrzymce do Ziemi Św. w dn. 8 -15 lutego 2020 r.

7. Prosimy o posprzątanie kościoła w sobotę (17.08) mieszkańców Nowych Igań, ul. Prądzyńskiego 2-21;

8. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się:

* Ireneusz Adam i Anna Piaseccy, zam. Nowe Iganie, w zw. cywilnym. Zapowiedź II;

* Karol Kamil Michalak z pochodzący z n. parafii i Dominika Marciszewska, zamieszkali w Warszawie. Zapowiedź I;

9. Prasa katolicka...

10. Intencje mszalne...

11. W ramach Duchowej Pielgrzymki - dziś zapraszamy na Apel Jasnogórski do kościoła na godz. 21.00!

- Jeszcze w poniedziałek i wtorek łączymy się duchowo z PPP. na Jasną Górę, przez Eucharystię o godz. 20.00 i modlitwy pielgrzyma zakończone Apelem...

12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłego śp. + Józefa Orzechowskiego z Gręzowa, prośmy o Boże miłosierdzie dla niego. Wieczny odpoczynek...

1108do02092019

regulamin cmentarza

adopcja

Przyrzeczenie abstynenckie

Karta wypominkowa

Adres

Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Stare Opole
(Dekanat suchożebrski)
ul. Jana Pawła II 11
08-103 Siedlce

Msze Święte

w niedzielę: 
7.30; 10.00; 12.00;
18.00 (w roku szkolnym)

w dni powszednie:
6.30; 18.00

Ta witryna używa plików cookies do celów statystycznych oraz do zapewnienia pełnej funkcjonalności dla różnych przeglądarek i systemów operacyjnych. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk