Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś dziękuję Bogu, w Trójcy Jedynemu za 25 lat kapłańskiej posługi... proszę przyjąć jubileuszowy obrazek z moim błogosławieństwem i serdeczną prośbą o modlitwę...

- dziękuję ks. kan. Andrzejowi Olszewskiemu - mojemu pierwszemu proboszczowi...

2. W czwartek 20 czerwca - uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało. Zanim po Mszy Świętej o godz. 10.00 – wyruszy procesja eucharystyczna, proszę o przygotowanie 4 ołtarzy- zgodnie z istniejącą u nas tradycją!

- Strażaków bardzo proszę o zabezpieczenie przejścia procesji...

- Wszystkich proszę o włączenie się w procesję (dzieci, które były u I Komunii Św., i te z rocznicy w strojach, oraz dzieci młodsze z Mami zapraszam do sypania kwiatów!);

- Zachęcam też do udekorowania domów, kapliczek i krzyży - to będzie świadectwo naszej żywej wiary!

3. W ramach Oktawy Bożego Ciała, proszę o zadbanie o piękno procesji wokół kościoła; w piątek = Stare Opole; w sobotę = kandydaci do bierzmowania; w poniedziałek = Nowe Opole; wtorek = Opole Świerczyna; środa = Nowe Iganie; czwartek = Gręzów;

4. W piątek 21 czerwca o g. 18.00 - rozpocznie się 40 godz. nabożeństwo w ramach przygotowania do parafialnego Odpustu MB. Nieustającej Pomocy - poprowadzi je ks. Krzysztof Skwierczyński, ojciec duchowny WSD; Suma odpustowa w niedzielę 23 czerwca o godz. 12.00;

5. Kandydaci do bierzmowania od piątku 21.06. codziennie o godz. 18.00 spotykają się na Eucharystii i Nowennie przygotowującej do przyjęcia do sakramentu bierzmowania... (po niedzieli 23.06 - będą też próby przed przyjęciem sakramentu...)

6. Po kurialnym egzaminie do bierzmowania, przyznam, że jestem przerażony brakiem elementarnego pojęcia i wiedzy religijnej oraz zerowym zaangażowaniem, u niektórych kandydatów do tego sakramentu... Co można jeszcze zrobić? Choć się nauczyć, jak się przychodzi do kościoła...

- Najpierw, na pewno strój, który wyraża szacunek do drugiego człowieka i jest znakiem wiary w obecność i świętość Boga, oznacza poczucie i zrozumienie świętości Liturgii - ale tego nie wiedzą, nie tylko kandydaci do bierzmowania!

Do kościoła na Mszę Św. - nie przychodzi się w krótkich spodenkach i z odkrytymi ramionami!!!- myślałem, że to każdy cywilizowany człowiek już wie?! Ale i to trzeba przypominać... (na procesję Bożego Ciała też!)

- Kandydaci do bierzmowania odbierają dziś po Eucharystii swoje indeksy;

7. Na ostatnim spotkaniu Rady Parafialnej postanowiliśmy, że Msze Św. poranne w dni powszednie będą o g. 6.30; w niedzielę, tak jak było (o 7.30), a Msza św. za Parafian będzie o godz. 12.00 - postanowienia te wchodzą w życie od 1 lipca!

8. Pragnę Was poinformować, że w 35- letniej historii naszej parafii, z 15 wikariuszy był najdłużej z nami i po 3 latach pacy duszpasterskiej - ks. Piotr Piętka, został przez Ks. Bp. Ordynariusza mianowany proboszczem parafii Podwyższenia Krzyża Św. w Neplach, nad Bugiem w dekanacie terespolskim. Urząd obejmuje od 1 lipca! Cieszę się bardzo i gratuluję!

Mam też prośbę, abyśmy w duchu wdzięczności ks. Piotrowi i w darze serca na osiedliny w nowym miejscu, w nowej rzeczywistości proboszczowskiej, wsparli go ofiarami do puszek, które będziemy mogli złożyć po każdej Mszy św. w przyszłą niedzielę...

- Kto będzie nowym wikariuszem? - najprawdopodobniej 1 z 8 nowo wyświęconych kapłanów w najbliższą sobotę - 22 czerwca ...

9. Sprzątanie... 10. Prasa katolicka... 11. Intencje mszalne...

12. Zmarła śp. + Wiesława Więckiewicz z Nowych Igań, pogrzeb w poniedziałek. Prośmy za nią...

1706do7072019

 

regulamin cmentarza

adopcja

Przyrzeczenie abstynenckie

Karta wypominkowa

Adres

Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Stare Opole
(Dekanat suchożebrski)
ul. Jana Pawła II 11
08-103 Siedlce

Msze Święte

w niedzielę: 
7.30; 10.00; 12.00;
18.00 (w roku szkolnym)

w dni powszednie:
6.30; 18.00

Ta witryna używa plików cookies do celów statystycznych oraz do zapewnienia pełnej funkcjonalności dla różnych przeglądarek i systemów operacyjnych. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk