1. Dzisiejszą niedzielą kończymy XXIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.
    Z tej racji po każdej Mszy św. dokonujemy poświęcenia aut oraz innych pojazdów.
    Do poświęcenia podjeżdżamy tradycyjnie, jak co roku, dookoła kościoła. Ksiądz będzie święcił pojazdy przy bramie wyjazdowej z parafialnego parkingu. Ofiary składane przy okazji poświęcenia przeznaczone są na środki transportu dla polskich misjonarzy.

2. Dziś także o godz. 18:00, spod figury św. Jana Pawła II w Siedlcach wyrusza
    69 Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę. Szczegóły na plakacie.

3. W poniedziałek, 1 sierpnia, obchodzimy 78. rocznicę Powstania Warszawskiego.
    W godzinę „W”, 17:00, zabiją kościelne dzwony oraz rozpoczniemy adorację Najświętszego Sakramentu, odmówimy różaniec polecając Bogu naszą Ojczyznę oraz wszystkich poległych w jej obronie.

4. Od 2 sierpnia, tj. od wtorku, rozpoczynamy Duchowe Pielgrzymowanie. Zapraszamy na Msze św. wieczorowe na godz. 20:00 a po nich na codzienne pielgrzymkowe czuwanie zakończone Apelem Jasnogórskim. W dalszym ciągu w zakrystii możemy składać intencje pielgrzymkowe – zabierze je ze sobą na pątniczy szlak ks. Kacper.

5. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek, piątek, sobota oraz niedziela miesiąca. Z tej racji, jak co miesiąc, związane z tym nabożeństwa:

- we czwartek, Godzina Święta – rozpoczęcie adoracji o godz. 19:00

- w piątek możliwość spowiedzi od godz. 19:30

- w sobotę po Mszy Św. o g. 6.30, 4 z 5 sobót wynagradzających Niepokalanemu Sercu NMP (różaniec - medytacja fatimska – litania). Po adoracji zmianka kół różańcowych ze Starego Opola

- w niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się po Mszy św.
o godz. 7:30 i potrwa do godz. 10:00

1. W najbliższą sobotę o godz. 19:00 pierwsza część katechezy chrzcielnej.

2. W tę sobotę także, 6 sierpnia, po Mszy św. w Katedrze o godz. 7:00 odbędzie się Procesja Różańcowa Mężczyzn ulicami miasta pod figurę Matki Bożej przy
    ul. Starowiejskiej 13. Szczegóły na plakacie.

3. Zapraszamy członków Wspólnoty Żywego Różańca z parafii Stare Opole
    na pielgrzymkę do Leśnej Podlaskiej która odbędzie się 27 sierpnia. Zapisy najpóźniej do 23 sierpnia u naszej parafialnej zelatorki p. Marii Prekurat lub w zakrystii.

4. Pani Agnieszce Kleszko dziękujemy za piękny wystrój kwiatami naszej świątyni.

5. Zapowiedzi przedślubne. Do zawarcia związku małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

- Bartłomiej Januszewski, kawaler z par. tutejszej i Klaudia Chwedczuk, panna z par. bł. Męczenników Podlaskich w Siedlcach – zapowiedź II

- Damian Kaczorek, kawaler z par. Nawrócenia św. Pawła w Skórcu i Aleksandra Gurba, panna z par. tutejszej – zapowiedź I

Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest powiadomić miejscowych duszpasterzy.

9 nowych kapłanów

/9kaplanow/9kaplanow/9kaplanow