Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś o godz. 15.00 - wystawienie Najświętszego Sakramentu i po koronce do Bożego Miłosierdzia, modlitwa słowami dzieci z "roratnich" listów do Dzieciątka Jezus połączona ze kolędowaniem...

2. W środę w uroczystość Objawienia Pańskiego - błogosławieństwo kredy i kadzidła. Drzwi naszych domów i mieszkań znaczymy znakiem Chrystusa i napełnimy zapachem kadzidła - symbolu modlitwy... C+M+B+2021 (CHRISTUS + MANSIONEM + BENEDICAT + 2021) - "Niech Chrystus błogosławi ten dom".

- to Misyjny Dzień Dziecka. Taca jest przeznaczona na misje;

3. Do uroczystości Trzech Króli - Rodziny z dziećmi zapraszamy do udziału w Spacerze Orszakowym ulicami Siedlec pod hasłem: „Panu dzięki oddawajmy”.

Do udziału włączamy się poprzez odwiedzenie pięciu punktów orszakowych – rozpoczynając od placu przy Starym Kościele a kończąc w Katedrze. Uczestnicząc w orszaku można wziąć także udział w konkursie z nagrodami. Szczegóły i materiały dla uczestników do pobrania ze strony  www.fundacjanaszaszkola.pl

4. Za tydzień (10.01.) - niedziela Chrztu Pańskiego - w liturgii Kościoła rzymskokatolickiego kończy się okres Bożego Narodzenia (chociaż zgodnie z polską tradycją aż do 2 lutego śpiewamy kolędy, pozostają też dekoracje świąteczne, szopki...);

5. Wizyta duszpasterska, zwana kolędą, nie może się odbyć w tradycyjnej formie, dlatego zapraszamy na Msze Św. w intencji mieszkańców poszczególnych miejscowości, ulic, dzielnic:

- w poniedziałek, 4.01. - godz. 16.00 - Gręzów północ;

- we wtorek, 5.01. - godz. 16.00: Gręzów południe;

- czwartek, 7.01. - godz. 18.00: Stare Opole: ul. Jana Pawła II, Seminaryjna, Warszawska i Sportowa;

- Z racji 1. czwartku - Godzina Święta - adoracja do g. 20.00;

- piątek, 8.01. - godz. 18.00: Stare Opole: ul. Mazowiecka, Osiedlowa, Wiśniowa, Ogrodowa, Wesoła, Sosnowa, Akacjowa i Dębowa; (dalszy porządek według grafiku...)

Grafik - Msze święte

Zapraszamy przedstawicieli rodzin...

Kwadrans przed wyznaczoną godziną będzie koronka do Bożego Miłosierdzia za naszych zmarłych. Msza Św. z homilią, a na zakończenie przyniesiona przez przedstawiciela rodziny - woda zostanie pobłogosławiona, aby móc poświęcić swoje domy...

Prosimy, aby ofiary na tacę stanowiły stypendium mszalne, zaś do wystawionego kosza będzie można w kopercie (podpisanej lub nie) złożyć ofiarę na inwestycje i utrzymanie naszej parafii, oczywiście można stosowną ofiarę przelać na parafialne konto, przynieść osobiście do kancelarii, lub wrzucić do skarbon przy wejściu do kościoła w innym czasie;

Po 17 stycznia, jeśli przepisy sanitarne i nasze zdrowie na to pozwoli

- będzie możliwość osobistego zaproszenia księdza na wizytę do swojego domu, ale prosimy nie czuć się w żaden sposób zobligowanymi, my szanujemy Wasze bezpieczeństwo i zdrowie, prosimy też o wyrozumiałość...

- podczas ewentualnej wizyty w Waszym domu, nie podajemy sobie rąk, jesteśmy wszyscy w maseczkach i po modlitwie i błogosławieństwie trzeba ograniczyć rozmowę do koniecznego minimum...

- chcemy móc dalej służyć Wam w parafii i kościele, tu czekamy zawsze w gotowości, mając nadzieję, że nie zarazimy nikogo i sami nie zostaniemy zarażeni, i nie będzie potrzeby izolacji, kwarantanny czy zamykania kościoła...

6. Intencje mszalne...

03.01 do 17.01.2021

Rekolekcje Wielkopostne - online

z ks. Jackiem Seredą

rekolekcje1ytrekolekcje2ytrekolekcje3yt

Dyplom wdzięczności PRO MISSIO

/dyplomelektro2

Dyplom wdzięczności PRO MISSIO

/dyplomelektro1

Dyplom wdzięczności MISJE

/dyplomboromeuszki

Dyplom wdzięczności MIVA2018

/miva2018

Dyplom wdzięczności MIVA2019

/miva2019

Dyplom wdzięczności MIVA2020

/miva2020

regulamin cmentarza

adopcja

Przyrzeczenie abstynenckie

Karta wypominkowa

Adres

Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Stare Opole
(Dekanat suchożebrski)
ul. Jana Pawła II 11
08-103 Siedlce

Msze Święte

w niedzielę: 
7.30; 10.00; 12.00; 18.00

w dni powszednie:
6.30; 18.00

Ta witryna używa plików cookies do celów statystycznych oraz do zapewnienia pełnej funkcjonalności dla różnych przeglądarek i systemów operacyjnych. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk