Ogłoszenia parafialne

Rekolekcje Wielkopostne - online z ks. Jackiem Seredą

rekolekcje1yt rekolekcje2ytrekolekcje3yt

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś - o godz. 12.00 Msza Św. dziękczynno - błagalna - dziękujemy za tegoroczne plony i prosimy o Boże błogosławieństwo dla naszej pracy, to parafialne dożynki - wieniec przygotowują mieszkańcy Gręzowa;

- Ministranci mają dziś spotkanie przy ognisku o godz. 16.00;

- Zapraszamy chłopców do służby ministranckiej, kandydaci... składają podanie/prośbę, a pierwsze spotkanie odbędzie się w sobotę 14.09. o g. 10.00;

2. Jutro, w poniedziałek 2 września – rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego... - Msza św. o godz. 8.00 (w szkole o 10.00);

- Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych w niedzielę 8 września na Eucharystii o godz. 12.00;

3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca...

- W czwartek - będą z nami relikwie Św. Krzyża;

- Chorych chcemy odwiedzić w czwartek, 5 września - Gręzów, w piątek, 6 września - Opole i Iganie;

- W sobotę o 6.30 - 5 z 5 nabożeństw wynagradzających Niepokalanemu Sercu NMP.

3. Przypominam Rodzicom - Dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przyjęły Pana Jezusa w Komunii Św., że w swoich książeczkach, mają specjalne miejsce na 1 piątki. Proszę się zatroszczyć, aby od września dzieci mogły rozpocząć obchodzenie 9 Pierwszych Piątków Miesiąca... (spowiedź może być w tygodniu poprzedzającym, a w pierwszy piątek miesiąca należy przyjąć Komunię Św.!)

4. Próba scholi w środę (4.09.) o g. 18.40 - zapraszamy też chętnych!

5. Przygotowanie do bierzmowania rozpoczynają ucz. klas 7 i 8, oraz starsi. W szkole otrzymają deklaracje, inni mogą w zakrystii odebrać takie deklaracje. Uroczyste złożenie i przyjęcie w poczet kandydatów da sakramentu bierzmowania dokona się w uroczystość św. Stanisława Kostki - 18 września na Mszy Św. o godz. 18.00;

6. I-sza Komunia Św. w naszej parafii 7 czerwca 2020 r. rodzice na spotkaniu 22 września będą mogli zgłosić swoje dzieci (odpowiednie deklaracje u P. Katechetki lub w zakrystii);

7. Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się w środę, 11. 09. o g. 18.00;

8. Zostały ostatnie miejsca na pielgrzymkę do Ziemi Św. w dn. 8 -15 lutego 2020 r. - Zapraszam!

9. Apel Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski do rodziców i prawnych opiekunów: Stop Deprawacji Dzieci i Młodzieży! www.katecheza.episkopat.pl  

(Do pobrania: wzór oświadczenia - format PDF)

10. Od jutra można zamawiać Msze św. na 2020 r. (sprzątanie kościoła!)

11. Prasa katolicka... 12. Intencje mszalne...

13. Wczoraj pożegnaliśmy śp. + Jadwigę Wołosz ze Starego Opola. Wieczny odpoczynek...


Apel Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopat
Polski do rodziców i prawnych opiekunów:

Stop Deprawacji Dzieci i Młodzieży!

Rodzicielska kontrola nad zajęciami dodatkowymi w szkołach

Wobec planowanego finansowania przez niektóre samorządy (organy prowadzące szkoły) zajęć dodatkowych w placówkach oświatowych apelujemy do rodziców o czujność i roztropność. Warto zainteresować się tym, co dzieje się w szkołach, jakiego typu zajęcia są organizowane, kto je prowadzi i jakie treści przekazuje.

Według doniesień medialnych, w niektórych miastach Polski od września br. planuje się wprowadzenie (finansowanie) edukacji seksualnej. Są też takie miejsca, w których już realizowana jest tzw. edukacja antydyskryminacyjna. Przypominamy, że dziecko nie może uczestniczyć w żadnych tego typu zajęciach bez wyraźnej zgody rodziców lub prawnych opiekunów.

W celu uzyskania pewności, że dzieci nie wezmą udziału w zajęciach, podczas których będą im przekazywane treści niezgodne z wyznawanym systemem wartości oraz wykraczające poza podstawę programową obowiązującą na danym etapie kształcenia, należy złożyć w szkole specjalne oświadczenie.

Wzór takiego oświadczenia jest do pobrania poniżej oraz na stronie Komisji Wychowania Katolickiego KEP: www.katecheza.episkopat.pl

bp Marek Mendyk
Przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego
Konferencji Episkopatu Polski

Warszawa, 19 sierpnia 2019 r.

(Do pobrania: wzór oświadczenia - format PDF)


 

 

0109do29092019

 

Dyplom wdzięczności PRO MISSIO

/dyplomelektro2

Dyplom wdzięczności PRO MISSIO

/dyplomelektro1

Dyplom wdzięczności MISJE

/dyplomboromeuszki

Dyplom wdzięczności MIVA2018

/miva2018

Dyplom wdzięczności MIVA2019

/miva2019

Dyplom wdzięczności MIVA2020

/miva2020

regulamin cmentarza

adopcja

Przyrzeczenie abstynenckie

Karta wypominkowa

Adres

Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Stare Opole
(Dekanat suchożebrski)
ul. Jana Pawła II 11
08-103 Siedlce

Msze Święte

w niedzielę: 
7.30; 10.00; 12.00; 18.00

w dni powszednie:
6.30; 18.00

Ta witryna używa plików cookies do celów statystycznych oraz do zapewnienia pełnej funkcjonalności dla różnych przeglądarek i systemów operacyjnych. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk