pragnienie...* 1 listopada - uroczystość Wszystkich Świętych. To przypomnienie, że każdy chrześcijanin jest powołany do świętości, że niebo jest naszą prawdziwą ojczyzną!

* wtorek, 2 listopada, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Modlimy się za zmarłych, którzy w czyśćcu oczekują wiecznego zjednoczenia z Panem…

* Od 1 do 8 listopada, każdorazowo odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich.

01.11.2021