rzeźba Homo Meditansna pożegnanie niech symbolicznym znakiem, naszego wspólnego czasu, będzie ta rzeźba: "Homo Meditans", którą, gdy pierwszy raz zobaczyłem, natychmiast pomyślałem o Tobie!

Dziękujemy Ci za 2 lata posługi duszpasterskiej w naszej parafii, w cieniu Matki Bożej Nieustającej Pomocy, pod cichym wstawiennictwem św. Józefa i w mocy orędownictwa św. Michała Archanioła. To Twoje pierwsze 2 lata kapłańskiego życia, pierwszy etap kapłańskiej służby, w drodze za Chrystusem. Księga Apokalipsy mówi, aby wciąż wracać do pierwszej miłości, gorliwości, wierności, wytrwałości... - więc pewnie kawałeczek serca tu zostawisz?

Z otwartością i zaufaniem współtworzyłeś domową i rodzinną atmosferę w naszym domu, który złączony z kościołem, jest Domem Bożym, gdzie pod jednym dachem, dzielimy radości i smutki codziennego życia. Większość czasu, który z woli Opatrzności Bożej, spędziłeś wśród nas było naznaczone trudnym i dziwnym doświadczeniem pandemii koronawirusa. Czasem, gdy było ciężko, powtarzaliśmy sobie słowa piosenki Wojciecha Młynarskiego - "Róbmy swoje..." I robiłeś wszystko, z wielkim zaangażowaniem, cierpliwością i gorliwością, wiedząc, że wszystko, co najlepsze jest wciąż przed Tobą!

Z ks. Januszem, naszym seniorem, który w tym roku obchodził 48 rocznicę święceń kapłańskich, z ks. Robertem, który wraz ze mną świętuje w tym miesiącu 27 rocznicę święceń, i z wieloma innymi kapłanami, którzy nas wspomagają i odwiedzają, ogarniamy Twoją osobę - ks. Piotrze w 2 rocznicę święceń, które przyjąłeś 22 czerwca i zapewniamy o naszej szczerej, braterskiej miłości.

Na obrazku prymicyjnym wypisałeś słowa Chrystusa: "Kto straci swe życie z mego powodu, ten je zachowa". To twój drogowskaz. Zapewnienie naszego Mistrza i Pana, który słowa dotrzymuje. Nigdy nie zapomnij tej Jezusowej obietnicy i pozostań wierny aż do końca!

Z Twoim następcą, ks. Kacprem już dzielisz się nie tylko meblami, ale swoim doświadczeniem. Widzę, że mu przekazujesz dobre, najważniejsze wskazówki, podpowiedzi duszpasterskie, wlewając dużo zachęty w jego serce i dając moc skutecznej pomocy w jego pierwszych krokach w kapłańskim życiu i posłudze w naszej parafii...

Dziękuję Ci, Bracie w imieniu całej naszej parafialnej wspólnoty, zapewniając o wdzięcznej pamięci, zamienianej w najlepszy dar, jakim jest modlitwa. Na czas posługi w parafii Bożego Ciała, otrzymujesz "2 margaretki" - apostolstwa modlitwy za kapłanów (od Domowego Kościoła i Kół Żywego Różańca). Twój awans, nie przenosi Cię, gdzieś daleko, to tylko 5,5 km, jak będziesz chciał, zawsze możesz zajechać na kawę, a jak będzie potrzeba, to i kanapkę Ci zrobimy!

Opolski "Homo Meditans" - człowiek medytacji, modlitwy, zadumy i refleksji, niech Ci przynosi zawsze głębokie wewnętrzne uciszenie, przypomina dobre chwile i zachęca do ufnej modlitwy i codziennego odkrywania, że Pan jest z nami!