papieska rada ds

Kościół modlił się nieustannie do Boga” (Dz 12, 5)

Modlimy się o ustanie pandemii wspólnie odmawiając Różaniec wraz z sanktuariami całego świata

Papież Franciszek prosi, aby w miesiącu maju cały Kościół przyzywał wstawiennictwa Najświętszej Maryi Panny w intencji zakończenia pandemii, a w sposób szczególny zachęca nas wszystkich do gorliwej modlitwy za tych, których pandemia dotknęła najbardziej.

W każdym dniu maja, kierując się kalendarzem z konkretnymi intencjami, wszystkie sanktuaria na całym świecie, zjednoczone w komunii modlitewnej będą kierowały swoje modlitwy, które jak woń kadzidła będą wznosiły się do Boga.

Tej modlitwie za cały Kościół będzie na zmianę przewodniczyło trzydzieści sanktuariów maryjnych, które zaproponują wiernym szereg wydarzeń, w jakich będą mogli uczestniczyć przez cały dzień.

Należy podkreślić, że oprócz odmówienia Różańca Świętego, sanktuaria są zaproszone do promowania w ciągu całego dnia innych wydarzeń modlitewnych. Przed każdym aktem kultu, niech celebrans przypomni wiernym o znaczeniu tej inicjatywy, włączając intencję do modlitwy wiernych podczas Mszy św.

Każde sanktuarium powinno zorganizować udział wiernych w różnych proponowanych celebracjach, stosując się do obowiązujących przepisów sanitarnych, zachęcając także do modlitwy w domach i rodzinach, tam, gdzie nie byłoby możliwości uczestniczenia.

modlitwa o ustanie pandemii