Jezu, ufam TobieJEZU, UFAM TOBIE!

"Bądź wola Twoja Panie - Jezu, Ty się tym zajmij!"

Jezus mówi do duszy: Dlaczego zamartwiacie się i niepokoicie? To, co was niepokoi i powoduje ogromne cierpienie to wasze myślenie – wasze rozumowanie – po swojemu, wasze myśli i wola, aby za wszelką cenę samemu zaradzić temu, co was trapi.

Nie możecie spać, chcecie myśleć o wszystkim, dociec wszystkiego, chcecie wszystko oceniać i w ten sposób zawierzacie siłom ludzkim, ufacie tylko interwencji człowieka. Jeżeli macie swoje zasoby, nawet niewielkie lub staracie się je posiąść, pozostajecie w naturalnym porządku, podążacie za naturalnym biegiem rzeczy, któremu często przeszkadza szatan. Szatan właśnie do tego zmierza, aby was niepokoić, podburzyć, rzucić na pastwę tylko ludzkich poczynań i ukryć was przed moim działaniem. A to właśnie stoi na przeszkodzie moim słowom i memu przybyciu. Och! Jakże smucę się widząc, że jesteście wzburzeni i jakże bardzo pragnę tego waszego zawierzenia, by móc wam błogosławić.

Zawierzenie Mnie nie polega na zadręczaniu się, wzburzeniu, rozpaczaniu, a następnie na kierowaniu do Mnie modlitwy pełnej niepokoju, bym nadążał za wami. Sprzeczne z zawierzeniem jest zamartwianie się, zamęt, niepokój, chęć rozmyślania o konsekwencjach zdarzenia. Podobne jest to do zamieszania spowodowanego przez dzieci domagające się, aby mama myślała o ich potrzebach, gdy tymczasem one chcą się tym zająć same, utrudniając swymi pomysłami i kaprysami jej pracę.

Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu. Czynię cuda nie proporcjonalnie do waszych trosk, lecz proporcjonalnie do waszego zawierzenia Mnie.

Dostajecie niewiele łask, kiedy męczycie się i dręczycie się, aby je otrzymać. Otrzymujecie ich bardzo dużo, kiedy modlitwa jest pełnym zawierzeniem Mnie. Kiedy znajdujecie się w całkowitym ubóstwie, wylewam na was skarby moich łask. Przeto ufajcie tylko Mnie, oprzyjcie się na mnie, zawierzcie Mnie we wszystkim.

Zostawcie mnie troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę mówię wam, że każdy akt prawdziwego, głębokiego i całkowitego zawierzenia Mnie sprawia to, czego pragniecie i rozwiązuje trudne sytuacje. Zawierzenie to jest zamiana niepokoju na modlitwę. Zawierzenie to spokojne zamknięcie oczu duszy, odwrócenie myśli od udręki i oddanie się Mnie tak, bym jedynie Ja działał, mówiąc Mi: Ty się tym zajmij.

Zamknijcie oczy i pozwólcie Mi działać, zamknijcie oczy i myślcie jedynie o obecnej chwili, odwracając myśli od przyszłości jak od pokusy.

Oprzyjcie się na Mnie wierząc w moją dobroć, a poprzysięgam wam na moją miłość, że kiedy z takim nastawieniem mówicie: „Ty się tym zajmij”, Ja w pełni to uczynię, pocieszę was, uwolnię i poprowadzę. Czegóż nie dokonuję, gdy dusza, tak w potrzebach duchowych jak i materialnych, zwraca się do mnie mówiąc: „Ty się tym zajmij”, zamyka oczy i uspokaja się!

A kiedy muszę was wprowadzić w życie różne od tego, jakie wy widzielibyście dla siebie, uczę was, noszę w moich ramionach, sprawiam, że jesteście jak dzieci uśpione w matczynych objęciach.

W cierpieniu prosicie, żebym działał, ale tak jak wy pragniecie ... Zwracacie się do Mnie, ale chcecie, bym to ja dostosował się do was. Nie bądźcie jak chorzy, którzy proszą lekarza o kurację, ale sami mu ją podpowiadają. Nie postępujcie tak, lecz módlcie się, jak was nauczyłem w modlitwie Ojcze nasz: „święć się Imię Twoje” znaczy: bądź uwielbiony w tej mojej potrzebie; „przyjdź Królestwo Twoje” znaczy: niech wszystko przyczynia się do chwały Królestwa Twego w nas i w świecie; „bądź wola Twoja jako w niebie tak i na ziemi” znaczy: Ty decyduj w tej potrzebie, uczyń to, co według Ciebie jest lepsze dla naszego życia doczesnego i wiecznego. Jeżeli naprawdę powiecie Mi: „bądź wola Twoja”, co jest równoznaczne z powiedzeniem: „Ty się tym zajmij”, Ja wkroczę z całą moją wszechmocą i rozwiążę najtrudniejsze sytuacje.

Gdy zobaczysz, że twoja dolegliwość zwiększa się zamiast się zmniejszać, nie martw się, zamknij oczy i z ufnością powiedz Mi: „bądź wola Twoja, Ty się tym zajmij!”. Mówię ci, że zajmę się tym, że zadziałam w tej sprawie jak lekarz, a nawet, jeśli będzie trzeba, uczynię cud. Widzisz, że sprawa ulega pogorszeniu? Nie trać ducha! Zamknij oczy i mów: Ty się tym zajmij!”. Mówię ci, że zajmę się tym i że nie ma skuteczniejszego lekarstwa od mojej miłości. Postępuj tak we wszystkich twoich potrzebach. Postępujcie tak wszyscy, a zobaczycie wielkie, nieustanne i ciche cuda. To wam poprzysięgam na moją miłość …

(Z pism sługi Bożego ks. Dolindo Ruotolo)

Ks, Dolindo Ruotolo urodził się 6 października 1882 roku w Neapolu, zmarł 19 listopada 1970 roku. Włoski ksiądz oraz tercjarz franciszkański, ogłoszony przez Kościół Katolicki Sługą Bożym (trwa Jego proces beatyfikacyjny).

Kiedy do św. Ojca Pio przychodziły tłumy, mówił: –"Idźcie lepiej do ks. Dolindo! Ten kapłan z Neapolu, mistyk, zostawił modlitwę, którą podyktował mu sam Jezus. Modlitwę o efekcie piorunującym."

Ks. Dolindo wręczał im „Akt całkowitego oddania Jezusowi”. Nie kombinuj nic, tylko módl się tak, jak Jezus prosi – dodawał.