Home

bnad2020W dzień zakończenia Adwentu, w wieczór wigilii i noc Narodzenia Pańskiego, w czas, w który tak mocna wpisuje się w trwająca od wielu miesięcy pandemia koronawirusa. Obserwując i może nawet doświadczając osobiście choroby oraz cierpienia, a także różnego rodzaju ograniczeń, wielu z nas odczuwa lęk i niepewność.

Jednak jako chrześcijanie wezwani do nadziei zakorzenionej w Chrystusie, wsłuchujemy się w zapewnienie Emmanuela - Boga z nami: ,,Nie lękajcie się” - ,,Jam zwyciężył świat”!

Dlatego modlimy się z ufnością, prosząc Pana o rychłe ustanie epidemii, z nadzieją, że wkrótce wrócimy do bliskich spotkań, relacji, radości i święta!

Nasz kościół w czas pandemii nigdy nie był zamknięty i tak pozostanie! Możecie zawsze przyjść do naszej świątyni na Eucharystię, adorację Najświętszego Sakramentu, spowiedź, czy też poprosić o inne sakramenty! (zachowując oczywiście obowiązujące przepisy sanitarne).

Również my, wasi duszpasterze, zawsze jesteśmy do Waszej dyspozycji...

Zawsze też zapraszamy na naszą parafialną stronę: www.parafiasopole.pl i parafialny kanał na fb. - tu są wszystkie aktualne informacje duszpasterskie i transmisje na żywo.

Z serca pragnę podziękować Wam za szczerą troskę o naszą wspólnotę parafialną, za każdą ofiarę składaną – zarówno na tacę, do skarbon przy wejściu do naszej świątyni, w kancelarii parafialnej, czy przesłaną na konto parafialne. Serdeczne Bóg zapłać za każdy dar Waszego serca!

Ksiądz Biskup Kazimierz Gurda w liście pasterskim na pierwszą niedzielę Adwentu napisał m. in.: „Jeżeli tylko pozwolą na to warunki to zachęcam księży i wiernych, aby odbyła się wizyta duszpasterska. Myślę, że w tym trudnym czasie szczególnie potrzeba wspólnej modlitwy, pobłogosławienia naszych domów, spotkania z duszpasterzem i rozmowy z nim na tak wiele tematów, które pojawiły się w ostatnim czasie”.

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że z powodu stanu epidemicznego i ograniczeń służących naszemu bezpieczeństwu, oraz z powodu izolacji wielu, kwarantanny, choroby, lęku przed zarażeniem itp., choćbyśmy mocno chcieli, to nie możemy się spotykać na kolędzie, tak, jak to bywało w minionych latach.

Dlatego planujemy po Nowym Roku, od 4 stycznia, zapraszać Was (choć przedstawicieli rodzin) na Msze Św. wieczorowe sprawowane w intencji mieszkańców poszczególnych ulic, dzielnic, miejscowości naszej parafii.

Zaś po 17 stycznia, jeśli warunki epidemiczne na to pozwolą a ktoś będzie miał takie życzenie - to będzie możliwość osobistego zapisania się w kancelarii na określony termin wizyty w Waszym domu.

Najpierw zapraszamy do nas, do naszej parafialnej świątyni, naszego Wieczernika, a potem jeśli ktoś będzie bardzo chciał, a my będziemy zdrowi, to zaprosi nas do siebie!

Pragnę zapewnić, że otaczamy Was naszą modlitwą i jesteśmy otwarci na wszelkie Wasze potrzeby duchowe, gotowi do współpracy i pomocy.

Trwając w duchowej łączności z całą wspólnotą Kościoła, odkrywając swoje miejsce w parafii i diecezji zachęcam do odmawiania modlitwy za wstawiennictwem św. Rocha o ustanie epidemii.

Na czas Świąt Narodzenia Pańskiego oraz Nowy Rok wraz z ks. Piotrem i wspomagającymi nas Kapłanami życzymy Wam Siostry i Bracia pokoju w sercu, zdrowia duszy i ciała, a w oczach niegasnącego blasku światła od Tego, który jest, który był i który przychodzi!

 

Pozdrawiamy Was i błogosławimy +++

Ks. Jarosław Sutryk

Boże Narodzenie A.D.2020

 

Rekolekcje Wielkopostne - online

z ks. Jackiem Seredą

rekolekcje1ytrekolekcje2ytrekolekcje3yt

Dyplom wdzięczności PRO MISSIO

/dyplomelektro2

Dyplom wdzięczności PRO MISSIO

/dyplomelektro1

Dyplom wdzięczności MISJE

/dyplomboromeuszki

Dyplom wdzięczności MIVA2018

/miva2018

Dyplom wdzięczności MIVA2019

/miva2019

Dyplom wdzięczności MIVA2020

/miva2020

regulamin cmentarza

adopcja

Przyrzeczenie abstynenckie

Karta wypominkowa

Adres

Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Stare Opole
(Dekanat suchożebrski)
ul. Jana Pawła II 11
08-103 Siedlce

Msze Święte

w niedzielę: 
7.30; 10.00; 12.00; 18.00

w dni powszednie:
6.30; 18.00

Ta witryna używa plików cookies do celów statystycznych oraz do zapewnienia pełnej funkcjonalności dla różnych przeglądarek i systemów operacyjnych. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk