Home

Rekolekcje Wielkopostne - online z ks. Jackiem Seredą

rekolekcje1yt rekolekcje2ytrekolekcje3yt

Niedziela Miłosierdzia BożegoSZUKAJĄC POKOJU SERCA...

Papież Franciszek w ostatnią środę przypomniał słowa Pana Jezusa przekazane św. Siostrze Faustynie: „Pragnę, aby Święto Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz. Nie zazna ludzkość spokoju, dopóki nie zwróci się do źródła miłosierdzia mojego.”

 

Nie wątpliwie czas epidemii, który przeżywamy, to jest szczególny czas próby, próby naszej wiary...

W historii, każde pokolenie miało swoją próbę, kryzys, wojnę... Były, o wiele trudniejsze próby i zapewne jeszcze będą większe, ale ten czas jest nasz. To jest nasza próba, nasz sprawdzian chrześcijaństwa, test z naszego życia, wiary i wartości...

Tak jak wobec Apostołów zamkniętych w Wieczerniku, zatrwożonych i wylękłych, staje zmartwychwstały Jezus i mówi: "Pokój wam!", tak i do nas chce przyjść Chrystus z darem, którego świat dać nie może!

 

To dar pokoju... (3 x słyszymy dziś w Ew. - "Pokój wam!"),

- pokoju, który opiera się na wierze w zmartwychwstałego i żyjącego Jezusa Chrystusa, bo "...błogosławieni, którzy nie widzieli a uwierzyli."

- pokoju, który rodzi się z przebaczenia grzechów "...Którym odpuście grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie są zatrzymane."

- pokoju, który buduje się na szczerym, pokornym i bezwzględnym posłuszeństwie Chrystusowi i Jego Kościołowi - "cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie..."

Ten dar pokoju - to tajemnica miłosierdzia Bożego!

Św. Siostra Faustyna, Apostołka Miłosierdzia Bożego, Sekretarka Chrystusa zapisała w Dzienniczku:

„Bóg nikomu Miłosierdzia swego nie odmówi.

Niebo i ziemia może się odmienić, ale nie wyczerpie się Miłosierdzie Boże.

O, co za radość pali się w sercu moim, kiedy widzę tę niepojętą dobroć Twoją, o Jezu mój!”

Niech i w naszych sercach rozpali się ta wielka radość!

Drogą do tego pokoju i radości jest droga posłuszeństwa, pokory i wytrwałości...

Posłuszeństwo nigdy nie zawodzi, żaden święty, ostatecznie nie wyszedł źle na posłuszeństwie... A ci, który wiedzieli, lepiej niż papież, ich biskup, czy przełożony - świętymi nie są i jeszcze wiele dusz wywiedli na manowce...

Jezus do s. Faustyny, po tym jak zgodnie z poleceniem poszła poprosić przełożoną, o zgodę na noszenie włosiennicy i otrzymała odmowę, powiedział:

"Nie żądam twoich umartwień, ale posłuszeństwa. Przez to oddajesz mi wielką chwałę, a sobie skarbisz zasługę".

A wobec tego, jak s. Faustyna, buntowała się, nie słuchała swego spowiednika, Jezus rzekł do niej: "Ja sam jestem kierownikiem twoim, byłem, jestem i będę... (ale wybrałem ci spowiednika).Wiedz o tym, że błędy, jakie popełniasz przeciw niemu, ranią serce moje; szczególnie strzeż się samowoli, niech na najdrobniejszej rzeczy będzie pieczęć posłuszeństwa."

W innym czasie Jezus mówił: "Kiedy jesteś posłuszna, odbieram ci słabość twoją, a natomiast daję ci moc moją.

Dziwi mnie to bardzo, że dusze nie chcą czynić tej zmiany ze mną."

Nastały czasy chaosu, zamieszania, dezinformacji, wzajemnych oskarżeń, szerzą się internetowi prorocy, duchowni i świeccy, którzy w oderwaniu od Kościoła Chrystusowego, opierają się na prywatnych objawieniach i swoim przekonaniu, że wiedzą najlepiej, a inni to antychrysty!

Pokój serca daje tylko Jezus Chrystus i posłuszeństwo Jego nauce! Jak słuchać Boga? Prostą podpowiedź znajduję w historii 2 tys. lat chrześcijaństwa i w życiu prawdziwych świętych...

"Kto was słucha Mnie słucha, kto wami gardzi, Mną gardzi..." Wierność nauce Bożej - to wierność nauce Kościoła Chrystusowego. Fundament to posłuszeństwo Papieżowi, potem jest mianowany przez niego Biskup miejsca, następnie twój duszpasterz z parafii, gdzie mieszkasz, posłany z misją kanoniczną przez biskupa. To jest porządek hierarchiczny naszej wiary objawionej przez Jezusa Chrystusa w Kościele Rzymskokatolickim!

Dziś żyjemy w takim momencie dziejów, że z powodu epidemii, jeszcze bardziej i szybciej, wiele prawd powywraca się do góry nogami. Ktoś powiedział, że nastały czasy - "katolturyzmu" - podróżowanie między parafiami - bo tu komunia na ręką, tam do ust, tu na stojąco, a tam się klęka - idę zatem tam, gdzie mi się podoba, gdzie według mnie jest właściwie - liczy się przede wszystkim moje widzi mi się! Tego księdza lubię, bo mówi, tak jak bym chciał (-a), ten się czepia nas, stawia wymaga, to wolę posłuchać internetowych proroków, oni wszystko wiedzą najlepiej i nawet skrytykują i "dołożą" papieżowi, biskupom... Tacy mądrzy i święci!?

Św. Siostra Faustyna, nigdy nikogo nie oskarżała, chyba, że siebie samą, choć wszyscy jej kłody pod nogi rzucali... Św. Ojciec Pio, przez kilka lat był pozbawiony możliwości sprawowania posługi kapłańskiej wśród wiernych, a ks. Dolindo to nawet przez wiele lat ( -20!?) nie mógł sprawować sakramentów św. z Eucharystią włącznie! - ale oni to pokornie, w posłuszeństwie i z wytrwałością przyjęli - i Bóg zwyciężył!

A my? - wiemy lepiej? Czy pójdziemy drogą pokory ku spotkaniu z Bogiem w tajemnicy Jego miłosierdzia?

Czy zaznamy pokoju serca?

Wybór należy do każdego nas!

 

Dyplom wdzięczności PRO MISSIO

/dyplomelektro2

Dyplom wdzięczności PRO MISSIO

/dyplomelektro1

Dyplom wdzięczności MISJE

/dyplomboromeuszki

Dyplom wdzięczności MIVA2018

/miva2018

Dyplom wdzięczności MIVA2019

/miva2019

Dyplom wdzięczności MIVA2020

/miva2020

regulamin cmentarza

adopcja

Przyrzeczenie abstynenckie

Karta wypominkowa

Adres

Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Stare Opole
(Dekanat suchożebrski)
ul. Jana Pawła II 11
08-103 Siedlce

Msze Święte

w niedzielę: 
7.30; 10.00; 12.00; 18.00

w dni powszednie:
6.30; 18.00

Ta witryna używa plików cookies do celów statystycznych oraz do zapewnienia pełnej funkcjonalności dla różnych przeglądarek i systemów operacyjnych. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk