Home

Rekolekcje Wielkopostne - online z ks. Jackiem Seredą

rekolekcje1yt rekolekcje2ytrekolekcje3yt

Pielgrzymka do DachauPIELGRZYMKA DO DACHAU 


28-30 kwietnia 2020 r.

na obchody 75-tej rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu zagłady

W tym obozie został zamordowany nasz rodak -

ks. Jan Zakrzewski, ur. 4.09.1908 r. w Opolu Nowym, par. Niwiski, pow. siedlecki, syn Franciszka i Bronisławy z Kosieradzkich, małżonków Zakrzewskich, kpt. WP, kapelan rez., prefekt szkół średnich w Parczewie.

Na terenie obozu przetrzymywano 2720 duchownych, spośród których 868 zamordowano. Rzeczywistość KL Dachau może być odczytywana jako przepastna historia cierpienia na granicy życia i śmierci w warunkach uwłaczających ludzkiej godności. Mimo że wspomnienia duchownych mają taką samą dramaturgię jak pozostałych więźniów, to jednak – dzięki wierze – kapłani pełniej rozumieli sens i wartość cierpienia, a także swojej posługi dla innych. Zawierzyli się oni Niepokalanemu Sercu Maryi oraz Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, a w kwietniu 1945 r., zwrócili się ku św. Józefowi, z prośbą o cud wyzwolenia za jego wstawiennictwem. W dniu wyzwolenia, 29 kwietnia 1945 r., w grupie 33 tys. uwolnionych znajdowało się 830 polskich księży.

DZIEŃ 1 – wtorek 28 KWIETNIA: 

Spotkanie grupy pod katedrą siedlecką i wyjazd na trasę o godz.: 00:00, przejazd przez Polskę do Legnicy, do miejsca Wydarzenia Eucharystycznego z 2013 roku w Sanktuarium św. Jacka w Legnicy. Msza święta. Dalszy przejazd przez Niemcy do Ratyzbony. (w drodze przewidziane odpoczynki). Około 16.00 zwiedzanie zabytków i osobliwości Miasta, Stary Ratusz, Katedra, Kamienny Most, ślady kultury romańskiej, obiadokolacja, przejazd na nocleg, Hotel 3***


DZIEŃ 2 – środa 29 KWIETNIA. Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego:

Śniadanie i przejazd na uroczystości wyzwolenia obozu Dachau, przetrzymywano tam 2720 księży z których 868 zamordowano. Ustanowiony przez Episkopat Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego jest kontynuacją corocznego dziękczynienia księży – więźniów Dachau za wyzwolenie obozu 29 kwietnia 1945 roku. Zwiedzanie obozu. Obiad. Po uroczystościach przejazd do Pragi, obiadokolacja i nocleg w hotelu 3***


DZIEŃ 3 – czwartek 30 KWIETNIA:

Śniadanie, zwiedzanie Pragi, Hradczany, Most Karola, Rynek Starego Miasta, około 14.30 Obiad i wyjazd w drogę powrotną do Siedlec, powrót około północy. (Planowana Msza Św. w Sanktuarium w Bardzie).

CENA:
dla grupy 40 osób – 975 zł / os.
dla grupy 30 osób – 1150 zł / os.
Przy mniejszej ilości uczestników Biuro ARKA zastrzega możliwość proporcjonalnego wzrostu ceny.

Cena zwiera:
– przejazd autokarem klasy lux,
– opiekę Pilota / Przewodnika,
– dwa noclegi ze śniadaniami w hotelu 3***,
– dwie obiadokolacje, obiad + obiad w Pradze,
– Ubezpieczenie NNW i KL

Dodatkowe informacje:
– Prosimy zapoznać się z Ogólnymi warunkami uczestnictwa w Imprezach Turystycznych.
– Minimalna wymagana ilość uczestników, aby impreza turystyczna odbyła się: 20 osób.
– W terminie do 7 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej istnieje możliwość poinformowania Państwa o ewentualnym odwołaniu jej z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń.
– Informujemy o prawie do rozwiązania przez podróżnego umowy o udział w imprezie turystycznej w każdym momencie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej z zastrzeżeniem § 5, ust. 3 i 4 Ogólnych warunków uczestnictwa w Imprezach Turystycznych.
– Informujemy o możliwości zawarcia umowy ubezpieczeniowej od kosztów rezygnacji z Imprezy (w wariancie 100%) do 6 dni od daty zawarcia Umowy.
– Kod imprezy turystycznej: DACH-2020-04

Zadzwoń- Diecezjalne Biuro Pielgrzymkowe ARKA - Siedlce:
25 741 05 25
882 114 244

Dyplom wdzięczności PRO MISSIO

/dyplomelektro2

Dyplom wdzięczności PRO MISSIO

/dyplomelektro1

Dyplom wdzięczności MISJE

/dyplomboromeuszki

Dyplom wdzięczności MIVA2018

/miva2018

Dyplom wdzięczności MIVA2019

/miva2019

Dyplom wdzięczności MIVA2020

/miva2020

regulamin cmentarza

adopcja

Przyrzeczenie abstynenckie

Karta wypominkowa

Adres

Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Stare Opole
(Dekanat suchożebrski)
ul. Jana Pawła II 11
08-103 Siedlce

Msze Święte

w niedzielę: 
7.30; 10.00; 12.00; 18.00

w dni powszednie:
6.30; 18.00

Ta witryna używa plików cookies do celów statystycznych oraz do zapewnienia pełnej funkcjonalności dla różnych przeglądarek i systemów operacyjnych. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk