Home

armenia odkrytaTegoroczny maj zaczął się niezwykle interesująco. W dniach 6-11 maja 2019 roku, odkrywaliśmy niezapomniane oblicza Armenii. A jeżeli do Armenii z widokiem na Ararat to tylko… Arką… Diecezjalnym Biurem Pielgrzymkowym z Siedlec. Nasze wspólne pielgrzymowanie obfitowało bogactwem programu. Był czas modlitwy, kontemplacji i zachwytu nad pięknem stworzenia (a krajobraz Armenii obfituje wspaniałymi widokami), były tańce, muzyka i śpiew przy suto zastawionym stole armeńskich specjałów. Niezapomniane spotkania z niezwykłymi ludźmi, którzy turystę witają jako gościa, nie intruza. Poznaliśmy trudną historię tego wyjątkowego narodu, jego siłę, determinację i hart ducha. Armeńskie zabytki wyróżniają się solidnością i kunsztem wykonania. Krajobraz Armenii urozmaicają tajemnicze monastyry, ukryte na zboczach gór kościoły oraz chaczkary, ormiańskie kamienie krzyżowe. Mogliśmy dotknąć, poczuć klimat zabytkowych świątyń Geghard, Khor Wirap, Sevanwank czy Norawank. Zwiedzaliśmy również stolicę Armenii i jednocześnie największe miasto w państwie- Erywań (wzniesiony w 782 roku p.n.e. – o 29 lat wcześniej niż Rzym!). Piękno armeńskiego krajobrazu, bogactwo kultury i jego historię pokazała nam pani Ania Martirosyan -nasza przewodnik, która z wielkim zaangażowaniem, ciekawie i bardzo szczegółowo poprowadziła nas drogami po tym niezwykłym kraju, ciężko doświadczonym przez koleje losu.

Nasz wspaniały wyjazd, tworzyli wyjątkowi ludzie, było rodzinnie, miło, bardzo serdecznie. Jestem świadoma ciężkiej pracy ks. Marka Paluszkiewicza, dyrektora biura, jego współpracowników, pani przewodnik, a także naszego świetnego kierowcy po armeńskiej ziemi. Serdeczne Bóg zapłać! Nie mogę zapomnieć o proboszczu, ks. Jarosławie, bo nasz wyjazd był jego inicjatywą, kolejnym świetnym pomysłem. Piękne i niezwykle pouczające słowa głosił nam ks. Karol. Bogu niech będą dzięki za każdego i każdą z osób zaangażowanych i uczestniczących w tym dziele. Czas pomyśleć gdzie jeszcze możemy przycumować naszą „Arkę”… Podsumowując: było շատ լավ [shat lav] – kto był, ten wie, kto nie był, niech się wybierze i sam zobaczy. A jak podróż, to koniecznie z Arką z Siedlec i Panią Anną Martirosyan … najlepszą przewodnik po armeńskiej ziemi.

IiE.Pa.

ZOBACZ ZDJĘCIA W GALERII...

Spotkanie uczestników pielgrzymki 30 czerwca br. o godz. 18.00. Msza św. i czas na wspomnienia.... ZAPRASZAMY!

regulamin cmentarza

adopcja

Przyrzeczenie abstynenckie

Karta wypominkowa

Adres

Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Stare Opole
(Dekanat suchożebrski)
ul. Jana Pawła II 11
08-103 Siedlce

Msze Święte

w niedzielę: 
7.30; 10.00; 12.00;
17.00 (w roku szkolnym)

w dni powszednie:
pn-pt 6.30; 18.00
sobota 7.30; 18.00

Ta witryna używa plików cookies do celów statystycznych oraz do zapewnienia pełnej funkcjonalności dla różnych przeglądarek i systemów operacyjnych. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk